Konkursy Pracy Tropowców i Posokowców - wyniki

W sobotę  23 kwietnia b.r. w Kumowej Dolinie k/Chełma, Leśnictwo Góry odbył się tam Krajowy Konkurs Pracy Psów Tropowców i VII  Regionalny Konkurs Pracy Psów Posokowców. 

Imprezom patronowała Okręgowa Rada Łowiecka w Chełmie, a Zarząd Okręgowy przy zaangażowaniu Komisji Kynologicznej zajął się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursów.
Tego dnia uczestnikom  Konkursu towarzyszyła bardzo dobra słoneczna pogoda. W konkursach udział wzięło 15 czworonogów, 10 tropowców i 5 posokowców.  Wszystkich przybyłych na strzelnicy powitał Mirosław Sawicki- Przewodniczący ZO PZŁ w Chełmie, przedstawił skład sędziowski na czele z  Sędzią Głównym Zbigniew Didochem. W dalszej kolejności rozlosowano numery startowe.  Następnie przystąpiono do pierwszej konkurencji „odłożenia”.  Pracę psów na przygotowanych i wytyczonych ścieżkach oceniały zespoły sędziowskie oraz asystent kynologiczny. Zmagania konkursowe psów i przewodników trwały kilka godzin. Okolice Kumowej Doliny wchodzące w skład Leśnictwa Góry-Nadleśnictwa Chełm, dzierżawione przez WKŁ nr 163 „Orlik” w Chełmie to  idealny wręcz teren do przeprowadzenia konkursu pracy psów tropiących. Praca psów na ścieżkach była obserwowana przez uczestników szkolenia dla nowo wstępujących do PZŁ.
Na podsumowanie dyplomy dla najlepszych wręczał Zbigniew Didoch, puchary dla laureatów i dekoracji psów dokonał Mirosław Sawicki. Ufundowano nagrody rzeczowe dla  uczestników konkursu, oraz dla najlepszego przewodnika.
W Krajowym konkursie tropowców lokatę pierwszą wywalczył: LIRA z Elklandu  –gończy polski   wł. Edward Ropelewski z Ełku, z liczbą 120 pkt, drugą lokatę zdobył ARNI Remisit –płochacz niemiecki wł. Piotr Słoka  Końskie  z liczbą 112 pkt. a trzecią lokatę zdobył TIAMANT Happy and Lucky –springer spaniel angielski  wł. Daniel Kleinszmidt z Kościerzyna z liczbą 110 pkt.
W Regionalnym konkursie posokowców pierwszą lokatę zajął  KAZAN z Tymbarskiej Kniei–posokowiec bawarski wł. Tomasz Krzan z Przeworska, z liczbą 115 pkt, drugą lokatę zdobył DAN z Doliny Żab - posokowiec bawarski wł. Marzena Niezabitowska z Lublina z liczbą 90 pkt.  a trzecią  lokatę zdobył ABI Biały Trop -posokowiec bawarski wł. Mateusz Czech z Przemyśla, z liczbą 84 pkt.
Cały konkurs  sponsorowali: Vet Agro, Piekarnia Maciej Grela, Krzysztof Łoś i Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” w Chełmie.