Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów na Turniej Zarządów Kół Macierzystych  w strzelaniu myśliwskim, który zostanie przeprowadzony w dniu 3 października 2009 r. na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie.

1. 1.Informujemy,  że  ocena  rogaczy pozyskanych  w  sezonie łowieckim 2009 odbędzie się w dniach 28-30 października 2009r. w domu Myśliwych Ziemni Chełmskiej  na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie - Rudka1. ( zgodnie z załączonym harmonogramem).

1. Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 stycznia 2010r. w biurze ZO o godz. 15.30 odbędzie się narada łowczych  kół łowieckich mających siedzibę na terenie działania okręgu w sprawie realizacji programu odrobaczania. W związku z tym prosimy o telefoniczne złożenie zapotrzebowania na preparat do odrobaczania, w terminie do 22 stycznia 2010r.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie w załączeniu przesyła opracowania „Pomoc lęgowa dla kaczek i chruścieli- zasady stosowania wiklinowych koszy i platform lęgowych” autorstwa Adama Mohra (umieścimy je na stronie WWW wkrótce).

1. Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie serdecznie zaprasza wszystkie zarządy kół łowieckich do wspólnej organizacji „Pierwszych okręgowych łowów na drapieżniki” w dniach 20-21 lutego 2010 r.  „Pierwsze okręgowe łowy na drapieżniki” to zorganizowane równolegle przez wszystkie koła łowieckie na terenie wszystkich obwodów łowieckich okręgu chełmskiego PZŁ polowania zbiorowe na drapieżniki.