Bażanty z dotacją WFOŚiGW

Jedenaście kół łowieckich z terenu działania chełmskiej organizacji łowieckiej uczestniczy w realizacji zadania "Zwiększenie liczebności bażanta na terenie ZO PZŁ w Chłmie".

Czytaj więcej...

Zawody sędziów i instruktorów

W sobotę 1 października b.r. strzelnica myśliwska ZO PZŁ w Chełmie w Kumowej Dolinie, Rudka 1 gościła uczestników Zawodów sędziów i instruktorów strzelectwa myśliwskiego w wieloboju myśliwskim.

Czytaj więcej...

Okręgowy dzień św. Huberta

W ostatnią sobotę pażdziernika w Chełmie został zorganizowany Okręgowy dzień św. Huberta. Tradycją corocznych spotkań z okazji św. Huberta jest ich organizowania przez macierzyste koła łowieckie z terenu poszczególnych powiatów wchodzących w skład chełmskiej organizacji łowieckiej.

Czytaj więcej...

Ocena prawidłowości pozyskania rogaczy

W Domu Myśliwych Ziemi Chełmskiej na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie przez trzy dnia 25-27 października b.r. zespoły oceny prawidłowości pozyskania samców zwierzyny płowej oceniały prawidłowość pozyskania rogaczy. Łącznie oceniono prawidłowość odstrzału 817 sztuk kozłów  pozyskanych przez w minionym sezonie przez myśliwych selekcjonerów.

Czytaj więcej...

Finał programu Ożywić pola - rok sarny

W salach Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie przy ulicy Lubelskiej 57, w dniu 23 stycznia b.r. odbył się finał regionalny programu aktywnej edukacji ekologicznej redakcji "Łowca Polskiego" Ożywić Pola-Rok Sarny.

Czytaj więcej...